Ako na prihlášku do súťaže Digital PIE – EXECUTION

adma
Martina Ditrichová 5 január 2021 0 komentárov
Úvod / Blog / Články / Ako na prihlášku do súťaže Digital PIE – EXECUTION

Ste pripravení na 5. ročník súťaže digitálneho marketingu Digital PIE 2021? PIE je skratka Performance, Idea a Execution, čo sú hlavné kategórie súťaže. Okrem toho posledné roky porota udeľuje aj špeciálne ocenenie – Digital Media Solution. Od Nového roka sme spustili možnosť registrácie prác a na blogu ADMA sme pre vás pripravili sériu článkov, v ktorých sa dozviete, ako na prihlášku a ako zvýšiť svoje šance na získanie Digital PIE v jednotlivých kategóriách. V tomto článku zistíte, ako pripraviť prihlášku, ktorá uspeje v kategórii Performance.

Digital PIE v kocke

V kategórií Performance sa porota pozerá primárne na výsledky a či kampaň funguje z dlhodobého hľadiska, či sa jedná o cieľavedomú dlhodobú prácu, ktorá klienta posunula k naplneniu cieľov. 

V Idea sa posudzuje kreativita a spracovanie nápadu v digitálnej podobe. V kategórii Execution poroty hodnotia celkové spracovanie práce, tj. grafické spracovanie, copywriting, ako je napísaný kód, zvuk, video. Tu sa prihliada na remeselnú zručnosť konkrétnej veci, ktorá sa hodnotí. Pri ocenení Digital Media Solution agentúry ukazujú, aké zaujímavé veci sa dajú robiť aj v spolupráci so slovenskými médiami.

Dôležité dátumy:

 • Otvorenie registrácie prihlášok – 1.1.2021
 • Uzatvorenie registrácie – 1.2.2021
 • Hodnotenie prác porotami bude prebiehať vo februári.
 • Slávnostné odovzdávanie Digital PIE (veríme offline) – 11.3.2021

Prihlasovať svoje práce môžete priamo tu na webe digitalpie.sk.

EXECUTION

“Najširšiu” kategóriu v rámci na Digital PIE predstaví Peter Šurín, prezident ADMA & Strategy Director Elite Solutions. V Kategórii Execution je veľa možností čo a ako prihlásiť, kľúčové je prihlásiť do dobre.

E ako Execution

Pri exekúcii prác bude porota prihliadať na remeselné prevedenie z pohľadu technológie, dizajnu, obsahu a copywritingu. Porota prihliada na práce, ktoré vynikajú inovatívnym využitím technológií, vizuálnym prevedením, precíznym či netradičným spracovaním obsahu. Digital PIE v kategórii Execution získajú výnimočne prevedené digitálne práce.

Porota hľadá, akým spôsobom agentúra urobila kampaň nielen v porovnaní s ostatnými prihlásenými prácami, ale aj benchmarkom na trhu za uplynulý rok.

Čo by mal spĺňať víťaz Digital PIE v kategórii Execution?

 • Digitálne copy, ktoré prináša hodnotu práci a zároveň je neodlúčitelné od digitálu a je závislé na digitálnom priestore.
 • TOP digital art, ktorý vyčnieva z radu ostatných artových exekúcií za posledný rok. Nie je to každý vizuál vytvorený v Photoshope.

Príklady úspešných kampaní v kategórii Execution

Umelecké dielo facebooku: Fatra by This is Locco pre klienta Fatra

 • Tech, výnimočné tech skilly, technické hacky využité v prospech klienta pri predaji, aktivácii, budovaní publika, atď.
 • Coding magic

Ako sme zdvojnásobili mieru konverzie na webe Hyundai by Basta digital pre klienta Hyundai

Táto práca bola najprv prihlásená do kategórie Performance, no porota ju premiestnila do Execution.

 • Overall exekúcia / craft – komplexnejšie veci, kde sa sleduje zladenie všetkého. Sú to práce postavené na dobrom pláne, exekuované v rôznych krokoch, precízne nasadené v digitáli.

#Nebuď pirát by Elite Solutions + Seesame a ZenithMedia pre klienta O2

Veľmi kvalitne spravené a komplexné. Jednotlivé kroky tvorili podarený celok.

Checkpointy k prihláške

 • ideál je video case study, ak nie tak prezentácia do 10 slidov
 • popísať digitálnosť realizácie, prečo dunguje uba v digitálne, ako je exekúcia postavená špecificky na digitále
 • zdôrazniť unikátnosť exekúcie,prečo to nikto iný nerobil tak dobre
 • zbytočne nehypujte

Veríme, že ste dostali všetky potrebné informácie, ak ste sa rozhodli prihlásiť svoju prácu do kategórie Execution súťaže Digital PIE. Na podrobné informácie o všetkých kategóriách – IDEA, PERFORMANCE a DIGITAL MEDIA SOLUTION čakajte na blogu ADMA čoskoro.

Autor článku
Martina Ditrichová
Venujem sa písaniu blogov a článkov a správe sociálnych sietí ako freelancer. Rada tvorím a sledujem pútavé marketingové kampane s pridanou hodnotou, ktoré zarezonujú a vyvolajú emóciu. ditrichovamartina.myportfolio.com