O Adma

Asociácia digitálnych marketingových agentúr (ADMA) je združenie profesionálnych agentúr, ktoré pôsobia v oblasti digitálneho marketingu. Hlavným poslaním asociácie je zvyšovanie úrovne marketingu na Slovensku.
Úvod / O Adma

Naše ciele

Udávanie štandardov

Udávanie štandardov pre prácu digitálnych agentúr a ich spoluprácu so zadávateľmi; dbanie na ich dodržiavanie členskými agentúrami.

Ovplyvňovanie

Ovplyvňovanie a pripomienkovanie legislatívneho prostredia vyplývajúceho na internetovú reklamu a činnosť digitálnych reklamných agentúr.

Vytváranie výročného rebríčku

Vytváranie výročného rebríčku digitálnych agentúr na základe kritérií ekonomickej výkonnosti a úspešnosti na súťažiach reklamnej kreativity a efektivity.

Vzdelávanie

Vzdelávanie členov asociácie, zadávateľov, študentom organizovaním konferencií, workshopov a školení.

Nadväzovanie spolupráce

Nadväzovanie spolupráce s domácimi a zahraničnými marketingovými asociáciami (KRAS, APR SR, atď.).

Zastupovanie

Zastupovanie členských agentúr v zahraničí.

Ľudia v ADMA

Rasto Bahurinsky

Rasto Bahurinský

Prezident a predseda Správnej rady ADMA

Rasťo nastúpil do THIS IS LOCCO tesne po vzniku agentúry v roku 2013 na pozíciu Account Director. Následne v roku 2017 prevzal riadenie agentúry ako CEO a 2 roky na to sa stal spolumajiteľom agentúry.

Celkovo sa v reklamnom svete pohybuje už približne 15 rokov. V minulosti pracoval pre agentúry ako MW Promotion, Agentúra Pohoda, Istropolitana Oglivy, digita.sk. Ako Account Manager a Account Director pracoval pre klientov VUB, Sberbank, Union, UniCredit, OMV, Microsoft, VSE atď. Najviac ci cení pri práci REŠPEKT. A to vzájomný rešpekt v tíme, rešpekt medzi agentúrou a klientom a po tvrdej a kvalitnej práci veľmi poteší aj rešpekt reklamného trhu.

Maru Mitlíková

Podpredseda Správnej rady ADMA

Maru má za sebou 8 rokov skúseností v marketingu a reklame, ktoré denne dopĺňa o nové na pozícii Executive Directora v reklamnej agentúre TRIAD.

Agentúra dlhodobo spolupracuje s klientami O2, Rajo, Pernod Ricard, YIT, Pivovary Topvar, OMV alebo ČSOB, či už na online kampaniach alebo integrovanej 360° komunikácii značiek. TRIAD je na štvrtom mieste v rebríčku TOP 10 reklamných agentúr na Slovensku a najlepšou slovenskou digitálnou agentúrou roku 2016 podľa rebríčku Digital Pie. Je to agentúra, ktorá sa vystihuje netradičnou štruktúrou kreatívno-accountských teamov, kde vznikajú kreatívne integrované kampane spoločným brainstormingom social media brand managerov, kreatívcov, account managerov, či dokonca developerov.

Matus Lovas, Visibility

Matúš Lovás

Podpredseda Správnej rady ADMA

Matúšov marketingový príbeh začal pred 7 rokmi ešte popri škole stážovaním v malej reklamnej agentúre.

Po ukončení Ekonomickej Univerzity v Bratislave zakotvil vo Visibility, kde začínal ako PPC špecialista, neskôr sa stal Head of Performance tímu a dnes vedie agentúru na pozícii Managing Directora. Pracoval na projektoch pre klientov ako SWAN, mBank, Europa 2 a Sedačky Phase. Na veci sa snaží pozerať strategicky a objektívne a vymýšľa, čo najefektívnejšie riešenia, ktoré pomáhajú dosahovať želané výsledky. Tvrdí o sebe, že je puntičkár a nad vecami sa zamýšľa do najmenšieho detailu, aby všetko bolo perfektné.

Peter Galko

Peter Galko

Podpredseda správnej rady ADMA

Petrov príbeh v reklame začína v roku 2011, kedy nastúpil na pozíciu account managera, ešte ako študent vysokej školy. Už po roku však z agentúry odchádza a spolu s priateľmi zakladá digitálnu agentúru Adbee.

Z nej v roku 2016 odchádza a spolu s Jakubom Otčenášom zakladajú agentúru Diorama. Tá sa už počas prvého roka svojej existencie úspešne etablovala medzi TOP slovenské digitálne agentúry. Peter pracuje na pozícii Managing Creative Director-a a spolu s teamom má na starosti komunikáciu pre značky ako HB Reavis, Generali, Slovenská Sporiteľňa, Bistro.sk či Lucron.

Peter Šebo

Peter Šebo

Podpredseda správnej rady ADMA

Je zakladateľ a CDO digitálnej marketingovej agentúry PS:Digital, ktorá má za sebou viacero úspešných kampaní z pohľadu kreativity, efektivity, či digitálneho PR.

Popri agentúrnych povinnostiach sa venuje aj prednášaniu na konferenciách alebo školách. Tiež je organizátorom najväčšej konferencie o digitálnom marketingu Digital Rulezz.

Naše aktivity

Na dosiahnutie svojho poslania a cieľov uskutočnuje ADMA najmä tieto činnosti:

1. Spolupráca s univerzitami a vysokými školami

Zástupcovia našich členských agentúr už niekoľko mesiacov navševujú slovenské univerzity a vysoké školy, ktoré sa venujú najmä marketingu.

Okrem množstva prednášok sme realizovali aj viaceré workshopy. Pravidelne sa ako porotcovia zúčastňujeme aj rôznych súťaží. Ak máte záujem o podobnú spoluprácu, kontaktujte Rasťa Bahurinského.

2. Vzdelávanie klientov v oblasti digitálneho marketingu

Vzdelávanie klientov je jednou z našich hlavných priorít.

V prípade záujmu vieme poskytnúť čokoľvek od základných informácií a noviniek z oblasti digitálneho marketingu, až po školenia pre celé marketingové oddelenia. Pre viac informácií kontaktujte Rasťa Bahurinského.

3. Vzdelávanie všeobecnej verejnosti

Sociálne médiá a technológie významne ovplyvňuje náš každodenný život

Jedným z cieľov ADMA je aj vzdelávanie všeobecnej verejnosti v tejto stále novej a málo pochopenej oblasti. Potrebujete vyjadrenie alebo komentár k sociálnym médiám, internetu alebo digitálnemu marketingu? Napíšte Rasťa Bahurinského.