TOP 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov

adma
Matúš Kollár 20 december 2020 0 komentárov
Úvod / Blog / #digitalnytyzden / TOP 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov
A tiež: Stadia je na Slovensku! / Kedy príde Apple iFold? / Google aktívne na Facebooku / ADMA: Social Media Masters #2

Stadia je na Slovensku!

Očakávania od streamovacích herných platform ako Google Stadia či Amazon Luna sú veľké. Mať za pomerne nízky mesačný poplatok dostupný vždy najnovší hardware, nestarať sa o jeho upgrady a sústrediť sa len na to najpodstatnejšie – hranie – znie jednoducho skvelo. Na Slovensko sa dostáva Stadia s možnosťou vyskúšať niektoré hry zadarmo, alebo vo verzii Pro za 9,99€ mesačne, kde získate prístup k väčšiemu množstvu hier, vyššiemu rozlíšeniu 4K HDR a 5.1 priestorovému zvuku. Aktuálna nevýhoda je nedostupnosť ovládača, ale onedlho príde Stadia aj na iOS (Android je už dostupný), tak možno ho ani nevyužijete. A áno, viete si zahrať už aj Cyberpunk 2077, či Assasins Creed: Valhalla, hoci tieto hry platíte v plnej výške.

Kedy príde Apple iFold?

Posledná generácia iPhonov ešte len dorazila na trh, no vyzerá to, že Apple zadal do Foxconn niečo oveľa inovatívnejšie – pripraviť prvé prototypy zariadení s ohýbateľným displejom podľa ich vlastného patentu. Minulosť ukázala, že už od prvých generácii Apple takto testoval desiatky rôznych návrhov, mimo iné kruhové ovládanie po vzore klasického iPodu, ktoré sa však nikdy nerealizovalo. Dočkáme sa iPhone s prívlastkom iFold? Ak áno, nie skôr ako v 2022.

TOP 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov

Prvé miesto sa nezmenilo: konto Ryan´s World má takmer 42 miliónov odberateľov, jeho videá cez 12 miliárd videní (!), čo tomuto deväťročnému chlapcovi vďaka viac ako 5000 licencovaným produktom (!!) vynieslo za posledný rok 29,5 milióna dolárov (!!!).  Kompletný zoznam nájdete v tomto článku a povieme vám, je to pomerne dobrá sonda do ľudských záujmov!

Google aktívne na Facebooku

Pred časom sme sa vysťažovali, že populárny YouTube Rewind 2020 sa nekoná, lebo by bol pomerne depresívny. Rewind nakoniec vznikol, hoci len ako slovenská verzia a nájdete ho paradoxne na Facebooku. O ten sa Google od leta starajú naši kamaráti z PS:Digital, čo je veľká vec! Pochválili sa len pred pár dňami, takže gratulácie dostávajú oneskorene 😊

ADMA: Social Media Masters #2

Článok z druhej časti online konferencie s témou Social Media Masters rozoberá, čo (ne)funguje na sociálnych sieťach, ako sa úspešne pustiť do online iniciatívy, alebo ako vytvoriť digitálnu osobnosť.

 

Páči sa vám rubrika #digitalnytyzden? Pozrite si ďalšie članky!

Autor článku
Matúš Kollár
Som nadšený marketér, zároveň fanúšik inovácií a technologických noviniek. Pre ADMA píšem už viac ako osem rokov rubriku Digitálny Týždeň, ktorá aktuálne vychádza každú nedeľu na webe ADMA.sk. Ako Head of Branding & PR je mojou hlavnou prácou príprava komunikácie pre značky združené pod Berlin Brands Group Slovensko, primárne však pre značku Klarstein. V súkromnom živote veľa cestujem a skladám - som totiž zbláznený do LEGO :)