Skvelé slovenské online iniciatívy na pomoc s COVID-19 #2

adma
Matúš Kollár 22 marec 2020 0 komentárov
Úvod / Blog / #digitalnytyzden / Skvelé slovenské online iniciatívy na pomoc s COVID-19 #2
A tiež: Nový počítač iPad Pro / Netflix a Teams obmedzené/ Amazon masívne potrebuje zamestnancov / ADMA Digital PIE 2020 pozná víťazov

Nový počítač iPad Pro

Predstavený pomerne v tichosti, ale úplne zásadný – je to prvýkrát, čo sa stáva iPad nositeľom nových technológií skôr ako komerčne významnejší iPhone (skener LiDAR a rozšírená realita!) a zároveň prvýkrát, kedy Apple o novom iPade referuje (cez slovnú hračku) ako o “vašom budúcom počítači”. Zlé jazyky hovoria ako Apple nepriamo priznal, že tablety ako samostatné zariadenia nemajú budúcnosť a kalifornský gigant sa tak prikláňa na stranu Microsoftu a ich produktového radu Surface Pro. Zástancovia novinky však hovoria, že Surface bol odvždy skôr notebook, ktorý sa – neúspešne – tváril ako tablet, a preto ho tak málokto používal… V každom prípade odporúčame preklikať si DOKONALE spracovanú webstránku, ktorú si najlepšie vychutnáte paradoxne… na počítači. Svet sa nám dáko zacyklil, nezdá sa vám? 😊

A aby sme nezabudli – áno, nová klávesnica Magic Keyboard vyzerá fantasticky a veľmi sa nám páči! Ale za 350 dolárov sa nič iné ani nedá očakávať…

Netflix a Teams obmedzené

Väčšina Európanov zostáva po tieto dni so svojimi rodinami doma, čo môže so sebou prinášať pomerne neočakávané problémy. Napríklad Netflix spolu s ďalšími streamovacími platformami dostal od Európskej únie výzvu na obmedzenie šírenia obsahu v HD rozlíšení, pretože neúmerne preťažuje internetovú sieť. Z toho istého dôvodu mal ešte začiakom minulého týždňa výrazné problémy so stabilitou nástroj na tímovú spoluprácu Microsoft Teams, pretože mimoriadne narástol počet ľudí pracujúcich na homeoffice.

Skvelé slovenské online iniciatívy na pomoc s COVID-19 #2

V minulom #digitalnytyzden sme písali o dvoch výnimočných projektoch, ktoré vznikli v rekordnom čase a ich cieľom je pomôcť v boji s COVID-19. Našťastie tieto projekty nie sú jediné a dostali sme od vás ďalšie tipy, o ktoré by sme sa chceli podeliť.

Webstránka lemoncoaching.sk, združuje terapeutov, psychológov a koučov, ktorí sú ochotní nezištne pomáhať ľuďom lepšie zvládať životnú situáciu, v ktorej sme sa všetci ocitli. Ak cítite neistotu, strach z budúcnosti či sa obávate straty zamestnania, je to miesto, kde viete vyhľadať pomoc. Odbornosť terapeutov preveruje a schvaľuje Business Coaching College, preto prípadné obavy o ich odbornosti nie sú opodstatnené.

Neľahkú situáciu zažíva tiež slovenská gastro scéna, ktorá sa snaží na facebookovom profile Zachráň svoj podnik mobilizovať širokú verejnosť. Ich cieľom je povzbudiť ľudí, aby si cez donášku objednali svoje obľubené jedlo či drink, a tak im pomohli prežiť. Iniciatíve zároveň pomôžete, keď túto objednávku sharnete cez sociálne siete s hashtagom #zachransvojpodnik.

Zároveň by sme vám chceli na výbornom dokumente z čínskeho Wuhanu ukázať, ako veľmi dôležité je zostať doma a pripojiť sa tak fyzicky k hashtagu #somdoma. Kto sedí doma, pomáha! #zvladnemeto

Amazon masívne potrebuje zamestnancov

100 tisíc nových ľudí potrebuje Amazon, aby vedel pokryť nápor na logistické centrá, keďže sa ľudia napriek všetkému stále nevzdali záujmu nakupovať. Samozrejme, do veľkej miery za to môžu nedostatkové produkty ako čistiace prostriedky, ale bolo by naivné si myslieť, že to je jediné, čo ľudí momentálne zaujíma.

ADMA Digital PIE 2020 pozná víťazov

Ktoré agentúry v uplynulom roku najviac ovplyvnili slovenskú scénu digitálneho marketingu a odniesli si domov digitálny koláč? Pozrite si krátke zhrnutie z odovzdávania cien alebo rovno všetky ocenené kampane Digital PIE 2020 na webe súťaže. Pre inšpiráciu vám prinášame podrobnosti o víťaznom projekte kategórie Performance od agentúry Riesenia.com pre klienta Svet Nápojov. Víťazom gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

Autor článku
Matúš Kollár
Nadšený marketér, podporovateľ inovácii a fanúšik technologických noviniek. Aktuálne pracujem ako Brand Manager pre prémiové portfólio a škótske whisky v Pernod Ricard Slovakia, kde sa s láskou starám o značky Chivas Regal, Ararat, Martell či G.H. Mumm. Pre ADMA píšem pravidelne rubriku Digitálny Týždeň, ktorá vychádza každú nedeľu na webe ADMA.sk. V súkromnom živote som veľký fanúšik LEGO :)