Shell si na Twitteri poriadne zavarila

adma
Matúš Kollár 8 november 2020 0 komentárov
Úvod / Blog / #digitalnytyzden / Shell si na Twitteri poriadne zavarila
A tiež: Od Macintosh po Windows 95 / Harley-Davidson ako e-bike! / Technologické retro / ADMA DAR & DEA 2020

Harley-Davidson ako e-bike!

Kým Canyon pracuje na hybride autobicykla, legendárny Harley-Davidson po e-motorke LiveWire neočakávane predstavil e-bike (!), inšpirovaný ich vôbec prvým modelom Serial Number One. Videli sme ho zatiaľ len na krátkom videu, no nový Serial 1 vyzerá ako originál s veľmi citlivými modernými vylepšeniami. Ak chcete mať detailnejšie info medzi prvými, prihláste sa na odber newslettra.

Technologické retro

WIRED sa podobne ako Harley-Davidson naladilo na retro vlnu a spomína na najlepšie (technologické) hračky posledných desaťročí – medzi inými sa v zozname nachádza zvieratko Tamagotchi, chlpato-okatý Furby, hracie CASIO klávesy či konzola Nintendo SNES. Všetko vychytávky, ktoré sme ako decká chceli!

Shell si na Twitteri poriadne zavarila

Predstavte si, že ste gigantická spoločnosť, podnikajúca v mimoriadne nepopulárnom segmente a napriek tomu sa snažíte robiť marketing na sociálnych sieťach. Konkrétny príklad: Shell ako nadnárodná ropná a plynárenská korporácia tweetla na svojom oficiálnom profile otázku, čo sú ľudia ochotní zmeniť pre zníženie emisii, zároveň pridala hashtag #EnergyDebate. To chce odvahu – samozrejme, nasledoval masívny shitstorm, pretože keď ste už od roku 1980 (40 rokov dozadu!) upozorňovaný vlastnými vedcami na váš priamy dopad na zhoršovanie klímy a už v roku 1988 sa podieľate na 2% celosvetových emisií, čo iné ste asi tak mohli čakať?

Alebo je to celé snaha konečne obrátiť kormidlo a byť za „tých dobrých a zodpovedných“? Môže byť, ale vyznelo by to dôveryhodnejšie, keby už nevznikali ódy na petrochemický priemysel, ako napríklad tento YouTube spot:

Od Macintosh po Windows 95

Tento #digitalnytyzden sa takmer celý nesie v historickom duchu (úplne neúmyselne), ale toto si jednoducho musíte vyskúšať! Vedeli ste, že priamo vo vašom prehliadači si môžete vďaka emulátorom vyskúšať FAKT staré operačné systémy? Menovite sme našli chronologicky Classic Macintosh, Macintosh Plus, PC DOS 5, Windows 1.01, Windows 3.1, Windows 95 a MacOS X 10.7. Je to taká milá geekovská zábavka 😊

ADMA DAR & DEA 2020

Viete, ktoré agentúry dominujú rebríčku TOP AWARENESS súťaže Digitálna Agentúra Roka (DAR)? Pozrite si priebežné poradie agentúr ešte predtým, než zverejníme kompletné výsledky DAR a DEA koncom novembra 2020.

 

Páči sa vám rubrika #digitalnytyzden? Pozrite si ďalšie članky!

Autor článku
Matúš Kollár
Som nadšený marketér, zároveň fanúšik inovácií a technologických noviniek. Pre ADMA píšem už viac ako osem rokov rubriku Digitálny Týždeň, ktorá aktuálne vychádza každú nedeľu na webe ADMA.sk. Ako Head of Branding & PR je mojou hlavnou prácou príprava komunikácie pre značky združené pod Berlin Brands Group Slovensko, primárne však pre značku Klarstein. V súkromnom živote veľa cestujem a skladám - som totiž zbláznený do LEGO :)