Prečo je Cross-device marketing dôležitý pre digitálnu stratégiu

DigiTips
Redakcia ADMA 28 júl 2017 0 komentárov
Úvod / Blog / Články / Prečo je Cross-device marketing dôležitý pre digitálnu stratégiu

Ráno sme na mobile a zaujme nás nejaký produkt. Poobede si o ňom urobíme prieskum trhu na notebooku. Večer vidíme reklamu na tablete. Aký má cross-device marketing dopad na nákupné správanie a digitálnu stratégiu?

Cross-device správanie

Pri nakupovaní na internete sme ovplyvnení rôznymi impulzmi, časom či priestorom. Ak nás niečo vyruší, k nákupu sa chceme vrátiť neskôr. Cross-device marketing automaticky umožňuje pripomínaním produkt kúpiť na stránke, ktorú sme už počas dňa navštívili na inom zariadení.

cross-device marketing

Zdroj

Cross-device marketing oslovuje ľudí s rovnakou reklamou na rôznych zariadeniach. Digitálnu stratégiu s cieľom podporiť eshop a samotný predaj vieme prispôsobiť na všetky typy zariadení. Pri správnom nastaví stratégie a trackovaní návštevnosti môžeme dokázať, že cross-device marketing má dopad na výšku asistovaných konverzií. Viac sa problematike asistovaných konverzií venuje Juraj Sasko z Visibility vo videu.

Viac zariadení, viac reklamy, viac muziky

Cross-device okrem iného robí marketing sofistikovanejší. Prináša lepšie UX a môže zvýšiť počet konverzií. Nasledujúce videá prinášajú lepšiu predstavu o tom, čo je cross-device marketing.

S Facebookom peniaze nestratíme

Typické technológie pre digitálny retargeting sa spoliehajú na súbory cookie. Nie sú však vždy presné. Nepresnosť nastáva vtedy, keď viac ľudí zdieľa jeden počítač alebo sa publikum pohybuje medzi rôznymi zariadeniami.

Facebook je však iný prípad. Remarketuje používateľov – jednotlivcov, ktorí sú práve prihlásení. Jožko Mrkvička s rovnakými záujmami bude aj na mobile aj na tablete. Identifikácia je vďaka tomu jednoduchšia a 100-percentná. Stačí si na web implementovať takzvaný Facebook Pixel. Ako na to sa dozviete v tomto článku s videom. Ako si nastaviť Cross-device v Google Analytics nájdete v tomto článku.

Zdroj

Na záver pridávame zaujímavú infografiku 🙂

Autor: M. Kušnír

Autor článku
Redakcia ADMA
Redakcia ADMA