Post-apokalyptický Fallout sa dočká seriálu! ;)

adma
Matúš Kollár 5 júl 2020 0 komentárov
Úvod / Blog / #digitalnytyzden / Post-apokalyptický Fallout sa dočká seriálu! ;)
A tiež: Facebook prichádza o miliardy / Výsledok TESLA prekvapil / India vypla TikTok / ADMA DAR / DEA 2020

Facebook prichádza o miliardy

Microsoft, Unilever, Ford, Starbucks, Adidas, Pepsi či LEGO. Už viac ako 150 globálnych značiek a významných inzerentov sa pripojilo ku kampani #StopHateforProfit, ktorá kritizuje Zuckerbergovu sociálnu sieť za slabú až žiadnu snahu reagovať na šírenie nenávistných komentárov, dezinformácii a propagandy. Nastal konečne ten správny čas na veľkú reformu sociálnych sietí?

Výsledok TESLA prekvapil

O problémoch automobilky sme písali nedávno, avšak zdá sa, že obavy boli neopodstatnené. Výsledných takmer 91 tisíc dodaných elektromobilov v druhom kvartály 2020 – napriek zavretiu jednej z fabrík a celosvetovému dopadu pandémie – prekvapilo dokonca aj Wall Street, takže akcie TESLA opäť lámu rekordy. Aktuálna trhová valuácia znamená, že za desať rokov sa TESLA stala prakticky z „nikoho“ najhodnotnejšou automobilkou na svete!

Post-apokalyptický Fallout sa dočká seriálu! 😉

Nádych, výdych…ok, už sme sa trochu ukľudnili. Tvorcovia seriálu Westworld sa postarajú o seriál z bizarného prostredia apokalyptického Fallout! Oznámili to dnes krátkym tweetom, ktorý síce okrem partnerstva s Amazon Studios, Kilter Films a Bethesdou absolútne nič neukázal, ale vybičoval očakávania do nebies. Nevieme sa dočkať, však Pip-Boy?! 😊

India vypla TikTok

Okrem TikTok sa vypnutia zo strany indickej vlády dočkalo ďalších 58 aplikácii. Je to vôbec po prvýkrát, čo druhý najväčší internetový trh na svete s takmer 700 miliónmi ľudí online zažíva podobnú situáciu. Za zákazom stojí nedostatočný spôsob, akým sociálna sieť spracováva a uchováva osobné údaje – TikTok tak prichádza o 200 miliónov aktívnych používateľov, čo je aktuálne 10% zo všetkých inštalácii aplikácie.

ADMA DAR / DEA 2020

Organizátori rebríčkov Digitálna Agentúra Roka (DAR) a Digital Excellence Awards (DEA) zverejnili zoznamy agentúr, ktoré v tomto roku zabojujú o prestížne ocenenia najlepších agentúr v oblasti digitálneho marketingu na Slovensku. Ktoré sú to?

 

Páči sa vám rubrika #digitalnytyzden? Pozrite si ďalšie članky!

Autor článku
Matúš Kollár
Som nadšený marketér, podporovateľ inovácii a fanúšik technologických noviniek. Aktuálne pracujem ako Brand Manager pre prémiové portfólio a škótske whisky v Pernod Ricard Slovakia, kde sa s láskou starám značky Chivas Regal, Ararat, Martell či G.H. Mumm. Pre ADMA píšem pravidelne rubriku Digitálny Týždeň, ktorá vychádza každú nedeľu na webe ADMA.sk. V súkromnom živote som veľký fanúšik LEGO :)