O titul DIGITÁLNA AGENTÚRA ROKA 2019 zabojuje 21 agentúr 

DAR
Martina Ditrichová 17 október 2019 0 komentárov
Úvod / Blog / Články / O titul DIGITÁLNA AGENTÚRA ROKA 2019 zabojuje 21 agentúr 

Ktorá z 21 agentúr – členov Asociácie digitálnych a marketingových agentúr (ADMA) – obsadí prvé priečky nového rebríčka DAR? Dozvieme sa už o mesiac na konferencii DIGITAL RULEZZ 2019.

SoskaDAR2

Podľa pravidiel súťaže sú do rebríčka nominované členské agentúry ADMA, čo je garanciou relevancie týchto subjektov na trhu digitálnych služieb na Slovensku. Tento rok ide spolu o 21 agentúr: 

Basta digital, CORE4 Advertising, Digiline, digita.sk, Diorama, ecake, Elite Solutions, Hype, NetSuccess, paravan interactive, Performics, Ponyhouse, Promiseo, PS:Digital, RIESENIA.com, SCR Interactive, Socialists, THIS IS LOCCO, TRIAD Advertising, Visibility, ZARAGUZA. 

Pre ostatné agentúry – mimo členov ADMA – sú určené ocenenia v ďalšom rebríčku Digital Excellence Award (DEA). Nominačné kritériá pre zaradenia do rebríčka DAE (pôsobia na trhu min. 2 roky, účasť a úspešnosť na DIGITAL PIE, poskytovanie profesionálnych služieb a stanovený minimálny obrat) v tomto roku naplnilo spolu 7 agentúr:  Apple Pie, GrandPano, HEADS, Istropolitana Advertising, MUW/SAATCHI & SAATCHI, Volis International, Wiktor Leo Burnett. 

Cieľom a poslaním rebríčka DAR je každoročne zostaviť poradie najlepších agentúr v oblasti digitálneho marketingu na Slovensku, a to na základe 5 hodnotiacich kritérií. Tri kritériá PERFORMANCE, IDEA a EXECUTION – ako ich poznáme zo súťaže DIGITAL PIE – tvoria systém priebežného zberania bodov vo vybraných 20 súťažiach a 51 súťažných kategóriách digitálneho marketingu doma i v zahraničí. Kritérium ECONOMY bude sledovať ekonomickú výkonnosť agentúr na báze obratu a EBITDA. Ďalším hodnotiacim kritériom bude AWARENESS – znalosť digitálnych agentúr na trhu. 

Soska DAR1

Organizátorom rebríčka je spoločnosť MARKETERS a odborným garantom je Asociácia digitálnych marketingových agentúr (ADMA). 

Výsledky DAR i DEA budú zverejnené na konferencii DIGITAL RULEZZ 2019, ktorá sa uskutoční 26. novembra tohto roku v Starej tržnici v Bratislave. Slávnostné dekorovanie víťazov prebehne na večernej afterparty.      

 

Autor článku
Martina Ditrichová
Venujem sa písaniu blogov a článkov a správe sociálnych sietí ako freelancer. Rada tvorím a sledujem pútavé marketingové kampane s pridanou hodnotou, ktoré zarezonujú a vyvolajú emóciu. ditrichovamartina.myportfolio.com