Najkrajšie reklamy týchto Vianoc

DigiNews
Martina Ditrichová 20 december 2018 0 komentárov
Úvod / Blog / Články / Najkrajšie reklamy týchto Vianoc

Už tradične vám takto pred Vianocami prinášame výber tých najlepších svetových vianočných reklám. Ubezpečujeme vás, že ani jedna nie je o produkte, ktorý má „reklamovať“ ani o vianočnom zhone za darčekmi. Sú to krátke príbehy, ktoré majú v prvom rade chytiť za srdce. Pohodlne sa usaďte a nalaďte sa s nami na vianočnú nôtu.

1. John Lewis

Na prvom mieste je už tradične sieť obchodných domov John Lewis s vianočnou reklamou plnou emócií. Tentokrát si na spoluprácu prizvala Eltona Johna a ukázala retrospektívne jeho život… keď jeden dar zmení celý život.

2. Iceland

Reklama sa nedostala do televízie a na sociálnych sieťach bola kritizovaná za prílišnú „politickosť“. My však oceňujeme nápad, formu spracovania a ideu, že Vianoce nie sú iba o darčekoch, ale aj o tom pomôcť tým, čo sa nemajú tak dobre ako my.

3. Sainsbury

Sainsbury prišlo opäť s good feeling reklamou, ktorá zahreje pri srdci. Aj napriek pocitu, že nápadne pripomína slávnu scénu z vianočnej Lásky nebeskej.

4. Aldi

Aldi si prepožičal od Coca Coly nápad so svietiacim červeným kamiónom a vianočnú reklamu poňal vo vtipnom duchu, čo prinieslo množstvo pozitívnych ohlasov.

5. Heathrow

Spoločnosť do vianočnej reklamy obsadila obľúbených „heathrow“ medvedíkov a zabila klinec po hlavičke.

6. Marks and Spencer

Marks & Spencer prezentuje vo vianočnej reklame svoje pokrmy prostredníctvom zákazníkov.

7. McDonald’s

McDonald’s vytvoril krásne prepojenie medzi svojim rýchlym občerstvením a nocou, kedy Santa Claus nosí darčeky. Aj soby predsa musia jesť…:)

8. Cadbury

Cadbury sa tento rok zameral na „tajných“ Santov, ktorí sú všade medzi nami.

9. International Committee of the Red Cross

Väčšina vianočných reklám sa zameriava na šťastie a hojnosť. Medzinárodná komisia Red Cross to poňala z opačného uhla pohľadu, pretože nielen na Vianoce ale aj po celý rok potrebujeme najmä jednu vec…

10. BBC One

BBC One vianočný minifilm rozpráva príbeh zaneprázdnenej matky a syna, ktorý si na seba nájdu čas vďaka vianočnému zázraku.

11. Tesco

Čo robí vianoce Vianocami? U každého je to niečo iné, no väčšinou to obsahuje kopu jedla… čo Tesco vyzdvihlo vo svojej vianočnej reklame.

12. KFC

Nemohli sme vynechať ani tohtoročnú KFC reklamu, ktorá je mierne bizardná, preto obsadila poslednú priečku. No štipka humoru na Vianoce rozhodne nezaškodí.

BONUS:

Google

Toto netreba komentovať… Mimoriadne vydarená reklama ukázala dospelého Kevina, ktorý vďaka Google asistentovi môže užívať pokojné Vianoce… sám doma.

Veríme, že sme vás rebríčkom najlepších vianočných reklám tohto času pobavili a naladili na predvianočný víkend a Štedrý deň. A ak patríte medzi „štastlivcov“, ktorí si nákupy vianočných darčekov nechali na poslednú chvíľu, držíme palce.:)

Autor článku
Martina Ditrichová
Venujem sa písaniu blogov a článkov a správe sociálnych sietí ako freelancer. Rada tvorím a sledujem pútavé marketingové kampane s pridanou hodnotou, ktoré zarezonujú a vyvolajú emóciu.