Microsoft o budúcnosti: v hre je 50 miliárd zariadení

adma
Matúš Kollár 26 január 2020 0 komentárov
Úvod / Blog / #digitalnytyzden / Microsoft o budúcnosti: v hre je 50 miliárd zariadení
A tiež: TESLA prekonáva rekordy / DOOM sa vracia! / VISA na nákupoch / ADMA Digital PIE 2020 pozná porotu

TESLA prekonáva rekordy

V poslednom kvartály 2019 vyprodukovala 112 tisíc automobilov, pričom celková ročná produkcia bola viac ako 367 tisíc. Zlomovým momentom bolo tiež otvorenie fabriky v Číne, ktorá má v pláne montovať primárne Model 3 a Y. Cena za akciu dosiahla viac ako 500 dolárov, čo znamená prekonanie mesiac starého rekordu o sto dolárov. Automobilka tak dostiahla trhovú hodnotu 93 miliárd dolárov – čo je viac ako majú dve legendy amerického automobilového priemyslu, Ford a General Motors, dohromady. Stále chceme veriť, že TESLA je nafúknutá bublina?

DOOM sa vracia!

Veríme, že #digitalnytyzden si občas radi prečítajú tiež geekovia, odchovaný na 90-tkových hrách. Takým určite neunikol nový trailer na DOOM: Eternal, ktorý vyzerá na NEUVERITEĽNE HRATEĽNÚ MULTIPLAYEROVÚ RÚBANICU! Pre tých ostatných –  áno, snažia sa nás znova presvedčiť, že hra bude mať určitý singleplayer príbeh zasadený do roku 2151, kedy sa Zem snažia obsadiť démoni z Pekla a tak… ale komu na tom záleží? Utrite si z očí krv a sliz, vezmite do rúk BFG9000 a pošlite pekelníkov, kam patria!

Microsoft o budúcnosti: v hre je 50 miliárd zariadení

Spomeniete si dnes ešte na Symbian či PalmOS? A čo si myslíte, že príde po Windowse, Androide a iOS? Na otázku, čo je najväčším biznisom pre Microsoft odpovedal jeho CEO Satya Nadella jednoducho – ich cloudové riešenia. Nebola by to až tak zaujimavá odpoveď, keby nezaznela na evente k hardvéru. Microsoft verí – a všetkými akvizíciami spoločností, ktoré sa zaoberajú cloudovými službami sa aktívne pripravuje –  že v prichádzajúcom období internetu vecí  (Internet of Things, skrátene IoT) bude potrebné pripojiť k internetu miliardy nových zariadení. Ak dnes hovoríme, že na svete je už 22 miliárd takto pripojených zariadení, do roku 2025 má toto číslo vzrásť na 50 miliárd.

VISA na nákupoch

Súboje technologických Dávidov a Goliášov sú tu s nami od samého začiatku vývoja technológii, veď spomeňme dnes už “big blue” IBM a Apple zo začiatku 80-tych rokov. Jeden aktuálny vyzerá takto – americký startup Plaid, ktorý sedem rokov dozadu pilovalo prakticky zopár chalanov, kupuje VISA za 5,3 miliardy dolárov. Prečo sa finančný svet obáva mladých fintech startupov?

ADMA Digital PIE 2020 pozná porotu

Pokračovanie súťaže digitálneho marketingu Digital PIE 2020 sme úspešne odštartovali len nedávno. Dnes je ten správny čas predstaviť porotcov, ktorí budu vyberať tých najlepších z prihlásených prác do kategórii Performance, Idea, Execution alebo Digital Media Solution. Má vaša kampaň či projekt šancu na výhru? Porovnajte sa s víťazmi posledného ročníka.

Okrem Digital PIE 2020 nezabudnite, že ostáva už len zopár dní na prihlásenie sa (= dovzdelanie sa) na štúdium do ADMA Digital Marketing Academy II. – začíname už 4. februára a viac o nových témach a interaktívnom prístupe k účastníkom a prednáškam v tomto článku.

Autor článku
Matúš Kollár
Som nadšený marketér, zároveň fanúšik inovácií a technologických noviniek. Pre ADMA píšem už viac ako osem rokov rubriku Digitálny Týždeň, ktorá aktuálne vychádza každú nedeľu na webe ADMA.sk. Ako Head of Branding & PR je mojou hlavnou prácou príprava komunikácie pre značky združené pod Berlin Brands Group Slovensko, primárne však pre značku Klarstein. V súkromnom živote veľa cestujem a skladám - som totiž zbláznený do LEGO :)