DAR: Objaví sa aj tvoja agentúra medzi tými najlepšími v digitále?

DAR
Martina Ditrichová 8 október 2019 0 komentárov
Úvod / Blog / Články / DAR: Objaví sa aj tvoja agentúra medzi tými najlepšími v digitále?

Predstavujeme ti nový exkluzívny rebríček v oblasti digitálneho marketingu na Slovensku DIGITÁLNA AGENTÚRA ROKA (DAR). Do prvého ročníka súťaže o titul DAR a ocenenia Digital Exellence Awards je nominovaných spolu 28 agentúr, ktoré generujú obrat viac ako 57 mil. Eur.

Soska DAR1
FOTO: DAR

 

Cieľom a poslaním rebríčka DAR je každoročne zostaviť poradie najlepších agentúr v oblasti digitálneho marketingu na Slovensku, a to na základe 5 hodnotiacich kritérií. Tri kritériá PERFORMANCE, IDEA a EXECUTION – ako ich poznáme zo súťaže DIGITAL PIE – tvoria systém priebežného zberania bodov vo vybraných 20 súťažiach a 51 súťažných kategóriách digitálneho marketingu doma i v zahraničí. Parameter ECONOMY bude sledovať ekonomickú výkonnosť agentúr na báze obratu a EBITDA. Ďalším hodnotiacim kritériom bude AWARENESS – znalosť digitálnych agentúr na trhu.

Rebríček DAR sa tak stane najkomplexnejším v oblasti digitálneho marketingu na Slovensku. Môže tak byť nielen objektívnym porovnaním výkonov pre samotné agentúry, ale aj mienkotvorným nástrojom pre orientáciu klientov v tomto segmente.

Rebríček DAR bude zostavený výhradne z členov ADMA, čo je garanciou zaradenia relevantných subjektov do rebríčka. Naša asociácia je zároveň odborným garantom DAR. Pre agentúry, ktoré nepatria do radov ADMA, je určené ocenenie Digital Excellence Award (DEA), udeľované podľa rovnakých kritérií. Zoznamy nominovaných agentúr zverejníme čoskoro. Organizátorom rebríčka je spoločnosť MARKETERS, za ktorou stoja spolutvorcovia Zlatého klinca či tvorcovia reklamnej Agentúry roku.

SoskaDAR2
FOTO: DAR

Výsledky DAR i DEA budú zverejnené na konferencii DIGITAL RULEZZ 2019, ktorá sa uskutoční 26. novembra tohto roku v Starej tržnici v Bratislave. Slávnostné dekorovanie víťazov prebehne na večernej afterparty.

Autor článku
Martina Ditrichová
Venujem sa písaniu blogov a článkov a správe sociálnych sietí ako freelancer. Rada tvorím a sledujem pútavé marketingové kampane s pridanou hodnotou, ktoré zarezonujú a vyvolajú emóciu. ditrichovamartina.myportfolio.com