Čo všetko dokáže počítač za 70 eur?

adma
Matúš Kollár 1 november 2020 0 komentárov
Úvod / Blog / #digitalnytyzden / Čo všetko dokáže počítač za 70 eur?
A tiež: Prečistite si WhatsApp / eAutá prekonali diesel / Ako pracovať s influencermi? / ADMA DAR & DEA 2020

Prečistite si WhatsApp

Ak neustále zápasíte s voľným miestom vo svojom smartfóne, skúste si skontrolovať aplikácie ako WhatsApp. Tie všetky prijaté a odoslané fotky, videá či memečka si vedia vybrať pomerne krutú daň, no našťastie prečistenie WhatsApp sa s poslednou aktualizáciou veľmi zjednoduší. Drobné vylepšenie, ktoré vám výrazne zlepší život!

eAutá prekonali diesel

Vôbec po prvýkrát v histórii prekonali v Európe predaje áut s určitým spôsobom elektrického pohonu dieselové motory. Pre všetkých ekologicky zmýšľajúcich fanúšikov celkom určite skvelá správa, má to však trpkú príchuť – naposledy ospevovaná elektrická Dacia Spring sa má vyrábať v Číne. Odhliadnuc od ekonomického pohľadu, kedy má materský Renault nevyťažené fabriky, štedro dotované francúzskou vládou, ktorá zároveň dotuje kúpu elektromobilu koncovým spotrebiteľom, je problémom výroby v Číne hlavne (ne)ekologická doprava nákladnými loďami.

Čo všetko dokáže počítač za 70 dolárov?

Výrobca miniatúrnych počítačov Raspberry Pi prichádza s novým kompaktným modelom Pi 400, ktorý je zabudovaný priamo do klávesnice. Za neuveriteľných 70 eur (!) dostanete toho skutočne veľmi veľa – štvorjadrový 1,8GHz procesor, 4GB pamäť, 3x USB port (z toho 2x USB 3.0!), 2x HDMI port s možnosťou výstupov na dva monitory a rýchlu 802.11b/g/n/ac Wi-Fi. Ak vám údaje vyššie nič nehovoria, skúsime to jednoduchšie – lepší počítač za takúto cenu nezoženiete. Ak zvažujete kúpu, najbližšieho autorizovaného predajcu nájdete v Čechách.

Ako pracovať s influencermi?

Ako mať (ešte) lepšiu spoluprácu s influencermi? Na túto otázku hľadali TRIADisti odpovede v podcaste Marketing bez obalu, kde svoje skúsenosti zhrnuli do šiestich bodov. Influencerský podcast je dostupný na iTunesSpotify a ak vás téma zaujíma, ide o skutočne kvalitne investovanú polhodinu!

ADMA DAR & DEA 2020

Viete, ktoré agentúry dominujú rebríčku TOP AWARENESS súťaže Digitálna Agentúra Roka (DAR)? Pozrite si priebežné poradie agentúr ešte predtým, než zverejníme kompletné výsledky DAR a DEA koncom novembra 2020.

 

Páči sa vám rubrika #digitalnytyzden? Pozrite si ďalšie članky!

Autor článku
Matúš Kollár
Som nadšený marketér, zároveň fanúšik inovácií a technologických noviniek. Pre ADMA píšem už viac ako osem rokov rubriku Digitálny Týždeň, ktorá aktuálne vychádza každú nedeľu na webe ADMA.sk. Ako Head of Branding & PR je mojou hlavnou prácou príprava komunikácie pre značky združené pod Berlin Brands Group Slovensko, primárne však pre značku Klarstein. V súkromnom živote veľa cestujem a skladám - som totiž zbláznený do LEGO :)