HUMMER: budúcnosť amerického prežitku je elektrická

adma
Matúš Kollár 9 február 2020 0 komentárov
Úvod / Blog / #digitalnytyzden / HUMMER: budúcnosť amerického prežitku je elektrická
A tiež: Teenager Google Maps / Deepnote získava 3,8 milióna / Detaily o Galaxy S20 / ADMA Academy II. na tému WordPress

Teenager Google Maps

Must-have aplikácia do každého smartfónu oslavuje svoje 15. narodeniny novou verziou pre Android a iOS. Google Maps dostali okrem redesignu prepracované záložky, z ktorých sa teraz dozviete ešte viac informácii o miestach, udalostiach a dopravných možnostiach okolo seba. Zároveň máte novú možnosť pridávať komunitné  informácie o miestach, ktoré zo svojho okolia dôverne poznáte.

Deepnote získava 3,8 milióna

V poslednom #digitalnytyzden sme spomínali úspech slovenského startupu Kontentino, avšak na scéne sa pomerne v tichosti rodí nová hviezda. Jakub Jurových buduje Deepnote, jeden vôbec z prvých kolaboratívnych nástrojov pre dátových analytikov a inžinierov. Hoci bežný smrteľník významu startupu nerozumie, fond Index Ventures verí v jeho mimoriadny potenciál a v rannom investičnom kole doň zainvestoval 3,8 milióna dolárov. Jakub má na konte už úspešný projekt Operam, ktorý americkým filmovým štúdiám pomáha lepšie cieliť online reklamu –  vďaka tomuto úspechu ho slovenský FORBES v roku 2018 zaradil do výberu 30pod30.

HUMMER: budúcnosť amerického prežitku je elektrická

Legendárne armádne vozidlo a obľúbená obrnená hračka amerických celebrít vstáva z mŕtvych. HUMMER sa predstavuje ako veľkolepý elektromobil, ktorý podľa GM štartuje tichú revolúciu a je kľúčový pre budúcnosť bez emisií.  Novinke sa ihneď po predstavení na finále Super Bowl podarilo polarizovať spoločnosť – zástancovia oslavujú návrat, hoci si predstavovali niečo iné ako elekromobil, odporcovia naopak varujú, že podobne veľký elektromobil je rovnako ako TESLA Cybertruck jednoducho nezmysel a hrozba pre planétu.

Detaily o Galaxy S20

Rodina Galaxy žije aktívnym životom a model Z Flip nie je jediný, ktorý už onedlho Samsung predstaví. Detaily o podobe Galaxy S20 vrátane parametrov viete pomerne jednoducho dohľadať na internete a je len málo pravdepodobné, že sa po oficiálnom odhalení budú odlišovať. Ak sa však potvrdí rozmiestnenie fotoaparátu, tak sa Galaxy fanúšikovia skutočne nebudú môcť smiať iPhone 11 Pro za jeho trojplatničku 😊

ADMA Academy II. na tému WordPress

V týždni sme úspešne odštartovali nadstavbovú ADMA Digital Marketing Academy II. úvodným blokom o open source systéme na vytváranie webstránok WordPress. Ten je našemu srdcu blízky, keďže poháňa tiež webstránku ADMA.sk. Prednášku viedol Peter Nemčok z firmy Webikon, ktorá sa špecializuje na tvorbu webstránok a rozvíja slovenskú komunitu okolo WordPress. Čo všetko bolo obsahom prednášky zistíte v krátkom zápise.

Autor článku
Matúš Kollár
Som nadšený marketér, podporovateľ inovácii a fanúšik technologických noviniek. Aktuálne pracujem ako Brand Manager pre prémiové portfólio a škótske whisky v Pernod Ricard Slovakia, kde sa s láskou starám značky Chivas Regal, Ararat, Martell či G.H. Mumm. Pre ADMA píšem pravidelne rubriku Digitálny Týždeň, ktorá vychádza každú nedeľu na webe ADMA.sk. V súkromnom živote som veľký fanúšik LEGO :)