Bude dron najlepším zabezpečením domova?

adma
Matúš Kollár 4 október 2020 0 komentárov
Úvod / Blog / #digitalnytyzden / Bude dron najlepším zabezpečením domova?
A tiež: Google nás pozval domov / Instagram + Messanger / Precept ide do produkcie / ADMA Academy I. edícia #4

Google nás pozval domov

V pohodlí obývačiek sme si v uplynulom týždni nechali predstaviť Google novinky, ktorými pomerne výrazne zatienil posledný event od Apple. Videli sme novú Chromecast s Google TV, nové smartfóny Pixel 4A 5GPixel 5, nový Google Nest Audio a… veľa ďalšieho. Určite si pozrite záznam, je to fakt vymakaný lineup!

Instagram + Messenger

Veľké novinky medzi sociálnymi sieťami! Facebook aktuálne usilovne pracuje na prípravách univerzálneho Messengeru, integrovaného naprieč všetkými svojimi sociálnymi sieťami. Vybraní používatelia preto už dostali možnosť testovať zasielanie správ medzi aplikáciami Messenger a Instagram, ktoré okrem rôznych fancy vylepšení prinesie hlavne zjednodušenie komunikácie. Myslelo sa tiež na bezpečnosť, takže odpoveď je áno, táto funkcia sa dá vypnúť.

Bude dron najlepším zabezpečením domova?

Špecializáciou Ring je zabezpečenie domácnosti – ich novinka Always Home Cam je zatiaľ asi najambicióznejší projekt, aký doteraz predstavili. Ide o plne autonómneho drona, ktorý v prípade spustenia alarmu sám vyletí z doku, spustí kameru a nasmeruje si to priamo za neželanými návštevníkmi. Ak ste v dosahu smartfónu, viete zábery cez aplikáciu dokonca sledovať naživo. Ono v realite by to asi nevyzeralo tak milo ako na prezentačnom videu, ale byť zlodejom, tak sa asi z náletu podobného drona po*ereme a utečieme… 😊

Precept ide do produkcie

O elektromobiloch švédskeho Polestaru sme písali koncom marca, kedy okrem produkčného Polestar 2 predstavili fascinujúci koncept Precept. Napriek celkovému nepriaznivému vývoju na automobilovom trhu sa elektromobilom darí, preto sa Precept úplne neočakávane dostane do sériovky, čím TESLA Model S rastie parádna konkurencia!

Budúcnosť má zrátanú vzkriesená legenda – francúzske Bugatti sa vďaka záujmu VW o navýšenie podielu v chorvátskom špecialistovi na elektrické hyperšportiaky pravdepodobne stane elektromobilom, takže fanúšikovia môžu spraviť bye-bye nádherne ozrutnému osemlitrovému V16 so štyrmi turbami…

ADMA Academy I. edícia #4

Už v polovici októbra spúšťame v poradí štvrtú sériu kurzov pre začínajúcich (online) marketérov ADMA digital marketing academy I.  Tentokrát ju budete vedieť prvýkrát absolvovať v bezpečí domova, pretože výučba bude prebiehať online. A okrem toho sme znížili cenu!

Ak chcete získať ucelený pohľad, zručnosti a praktické skúsenosti z oblasti digitálneho marketingu priamo od odborníkov z našich členských agentúr, lepší formát jednoducho neexistuje. Registrujte sa na ADMAacademy.sk a ak ste nerozhodní, nechajte sa presvedčiť názormi našich absolventov.

 

Páči sa vám rubrika #digitalnytyzden? Pozrite si ďalšie članky!

 

Autor článku
Matúš Kollár
Som nadšený marketér, zároveň fanúšik inovácií a technologických noviniek. Pre ADMA píšem už viac ako osem rokov rubriku Digitálny Týždeň, ktorá aktuálne vychádza každú nedeľu na webe ADMA.sk. Ako Head of Branding & PR je mojou hlavnou prácou príprava komunikácie pre značky združené pod Berlin Brands Group Slovensko, primárne však pre značku Klarstein. V súkromnom živote veľa cestujem a skladám - som totiž zbláznený do LEGO :)