ADMA online poradňa: Digitálna stratégia

adma
Martina Ditrichová 19 máj 2020 0 komentárov
Úvod / Blog / Články / ADMA online poradňa: Digitálna stratégia

Minulý týždeň sa konala historicky prvá ADMA online poradňa na tému Digitálna stratégia s s Peťom Šurínom z Elite Solutions, Peťom Galkom z Dioramy a Jirkom Korpa-Ondom z Digiline. ADMA poradňa dáva príležitosť širokej verejnosti získať “poradenstvo”, konkrétne postupy, riešenia a odporúčania priamo od špecialistov z našich členských agentúr. Počas konzultácie majú účastníci online eventu možnosť položiť odborníkom z ADMA otázky a prostredníctvom chatu konzultovať svoje marketingové dilemy a problémy real-time.

Adma bannery 820x461

Korona ako akcelerátor pre lokálnych podnikateľov 

Lokálne obchodíky a menšie prevádzky majú momentálne príležitosť ťažiť z výhody, že  veľké nákupné centrá zostávajú zatvorené. Teraz je správny komunikovať na zákazníka a ukázať sa na sociálnych sieťach. Veľa menších prevádzok sa stáva svojimi vlastnými digitálnymi agentúrami. Ľudia doma sú ochotní akceptovať, keď nemajú “nablýskanú” grafiku a kvalitné vizuály.  Momentálne hrá veľkú úlohu autenticita a lokálny marketing má veľký význam. V tomto prípade nevnímame značku ako firmu s logom. Značku môže pokojne stelesňovať osoba, ktorá služby alebo produkty ponúka. Ak je komunikácia autentická a zaujímavá, ľudia si k vám vytvoria vzťah.

Digitalizácia podnikania z domu

Aj keď sa situácia zlepšuje a bezpečnostné opatrenia sa uvoľňujú, trend prechodu na digitál a schopnosť predávať online, zostáva stále v kurze. Ak ste doteraz operovali výlučne offline a chceli by ste prejsť so svojimi produktmi a službami aj do online prostredia, k dispozícii je množstvo nástrojov dostupných aj zadarmo. Na platforme wix.com sa dá za pár minút vytvoriť vlastná web stránka aj s e-shopom alebo objednávkovým formulárom. Treba si uvedomiť, že na začiatok nie je potrebná niekoľko tisícová investícia. Svoj predajný kanál si viete vytvoriť aj priamo na Facebook alebo Instagram, prípadne je tu priamo na to určená platforma Facebook Marketplace. 

Komunikácia na sociálnych sieťach

V pilotnej online poradni sme sa s odborníkmi z ADMA zamerali na to, ako by mali podnikatelia a menšie prevádzky prispôsobiť svoju stratégiu súčasnej situácii. Čaká nás ešte päť online konzultácií na témy z oblasti digitálneho marketingu. Najbližšie vo štvrtok sa v ADMA poradni budeme venovať téme Komunikácia na sociálnych sieťach s Martinom Piteľom, Head of Digital Executive z PS:Digital, Jurajom Kováčom, Creative director z This is Locco a Vladom Kurekom, Creative director z Triad Advertising.

Adma bannery2 1 750x400

Ak by ste si radi vypočuli názory odborníkov z našej asociácie na vaše možnosti komunikácie na sociálnych sieťach, pripojte sa “do debaty” už tento štvrtok o 16-tej. Pripravte si svoje otázky pre odborníkov, ktoré nám počas poradne môžete posielať do chatu, prípadne ich zanechajte aj v komentároch pod článkom alebo na evente na Facebooku. Tešíme sa na vašu účasť!:)

Autor článku
Martina Ditrichová
Venujem sa písaniu blogov a článkov a správe sociálnych sietí ako freelancer. Rada tvorím a sledujem pútavé marketingové kampane s pridanou hodnotou, ktoré zarezonujú a vyvolajú emóciu. ditrichovamartina.myportfolio.com