8 filmov, ktoré vás inšpirujú v pracovnom živote

DigiTips
Martina Ditrichová 28 september 2018 0 komentárov
Úvod / Blog / Články / 8 filmov, ktoré vás inšpirujú v pracovnom živote

Veľa ľudí vníma sledovanie filmov ako únik z reality, oživenie bežnej rutiny, oddych od práce či dokonca stratu času. My vás chceme vyviesť z omylu rebríčkom 8 filmov, ktoré vás nakopnú, inšpirujú a možno trochu zmenia spôsob, akým pristupujete k práci. Väčšina je nakrútená podľa skutočných udalostí, takže ich môžete vnímať ako success story, z ktorých sa oplatí brať si príklad.

FOTO: hirelearning.breezy.hr

 

TOP 8 filmov pre marketérov

1. The Social Network

Film Sociálna sieť rozpráva príbeh vývinu Facebooku, z plienok (respektíve z jednoduchého kódu, ktorý vznikol na vysokoškolskom internáte) až po globálnu podobu, akú má dnes. Pre marketérov môže byť zaujímavé sledovať ako z sa nápadu, ktorý vznikol na internáte za účelom hodnotiť vzhľad spolužiačok, postupne stáva najrozšírenejšia sociálna sieť vôbec.

2. Moneyball

Film je nakrútený podľa skutočného príbehu baseballového hráča Billyho Beana, ktorého tu stvárnil Brat Pitt. Billy sa po nesplnení vysokých očakavaní v poli vrhne radšej na administratívnu stránku tohto športu a prevráti ju hore nohami. Začne k plánovaniu stratégie využívať dáta a analýzu, čo je zároveň aj začiatok analytického myslenia pri vyhrávaní v baseballe, ktorý má dnes už status-quo.

3. Up in the air

Horkosladká komédia o prioritách v živote a prístupe k zamestnancom vám dá lekciu z personalistiky. Hlavný hrdina sa živí vyhadzovaním ľudí z práce, čo obnáša veľa cestovania lietadlom. Ryanovým snom je nalietať 10 miliónov leteckých míľ, čo ho dostane do elitnej spoločnosti s množstvom výhod. Keď však jeho snahu ohrozí mladá ambiciózna kolegyňa so softvérom na prepúšťanie ľudí, začne premýšľať nad zmyslom tejto práce aj vlastného života.

4. Steve Jobs

Steve Jobs, zakladateľ spoločnosti Apple, bol pravdepodobne najväčším vizionárom v produktovom dizajne a marketingu našej generácie. V biografickom filme spoznáte Jobsa z ľudskej aj profesionálnej stránky. Uvidíte, ako ovplyvnil Apple, svet technológií aj vlastne podobu sveta ako takého. ,,Tí, ktorí sú dostatočne šialení, aby si mysleli, že môžu zmeniť svet, ho aj skutočne zmenia.“ Steve Jobs

5. Thank you for smoking

Nick Nailor má talent presvedčiť ľudí o čomkoľvek… úspešne ho využíva ako lobista za tabakové výrobky v televízií, senáte či dokonca školských triedach. Ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, film nie je reklamou na cigarety. Je úžasným príkladom toho, aký dôležitý je spôsob, ktorým sa rozhodnete prezentovať svoj produkt. Môžete ľudí presvedčiť, že je pre nich dobrý dokonca aj keď ich môže zabiť.

6. The Founder

Film Zakladateľ rozpráva príbeh Raya Kroca, neúspešného predajcu, ktorý objaví Mc’Donalds – v tej dobe fenomenálny „vynález“ bratov Mc’Donaldových samoobsluhy u okienka v kombinácii s rýchlymi a chutnými burgrami. Keby nebolo Raya Kroca, pravdepodobne by ste Mc’Donalds nepoznali. To on spustil franchising a katapultoval Mc’Donalds na piedestál fast food reštaurácií. Okrem toho všetkého bratov obral aj o pekné peniaze. Výborný film s Michaelom Keatonom o marketingu, riadení ľudských zdrojov aj o morálnych dilemách v podnikaní.

7. The Pursuit of Happyness

Životopisný príbeh Chrisa Gardnera inšpiruje a dotkne sa každého. Je to príbeh človeka, ktorý sa ako neplatený stážista s 5-ročným synom stane až bezdomovcom, no vďaka svojim ambíciám a vytrvalosti dosiahne vytúžený úspech. Ak hľadáte motiváciu, odporúčame Šťastie na dosah.

8. The Joneses

Jonesovi sú perfektná rodina. Sú krásni, okúzľujúci a žijú dokonalý život. Bohužial sú falošní. V skutočni sú skupina profesionálnych predajcov, ktorí sú najatí, aby promovali produkty komunite okolo nich. Influencer marketing ako vyšitý.:)

Autor článku
Martina Ditrichová
Venujem sa písaniu blogov a článkov a správe sociálnych sietí ako freelancer. Rada tvorím a sledujem pútavé marketingové kampane s pridanou hodnotou, ktoré zarezonujú a vyvolajú emóciu.