Valentín, ako ste ho možno nepoznali

DigiTips
Martina Ditrichová 16 máj 2018 0 komentárov
Úvod / Blog / Články / Valentín, ako ste ho možno nepoznali
Valentín nie je iba sviatkom zamilovaných. Je to veľký deň aj pre spoločnosti v snahe získať si srdce zákazníka. Marketingové agentúry k tejto valentínskej výzve pristupujú rôzne, ako aj uvidíte ďalej v článku. Najprv sa ale presunieme do roku 270, kedy bola venovaná prvá valentínka vôbec.

Svätý Valentín je patrónom zamilovaných a každoročne 14. februára ,,na Svätého Valentína“ si prejavovaním lásky pripomíname jeho odvahu a vášeň, s ktorou za ňu bojoval. Cisár Claudius II. nariadil Rimanom uctievať dvanásť bohov a vydal zákaz asociovať s kresťanmi. Aj napriek tomu Valentín, ktorý bol v tom čase biskupom, veril v cirkevné sobáše a tajne oddával zamilované páry. Žiaľ jeho romantické skutky neostali v tajnosti a bol uväznený.

Vo väzení si jeden žalárnik všimol jeho múdrosť a osvetu a chcel, aby dával Valentín lekcie jeho dcére. Julia bola krásna a múdra, no od narodenia bola nevidiaca. Valentín jej rozprával príbehy o histórii Rimanov, učil ju o prírode, aritmetike a Bohu. Ona uvidela svet jeho očami, dôverovala mu a postupne sa do seba zamilovali. Údajne jej jeho láska a úprimná modlitba vrátila zrak, no netreba zas veriť všetkému doslova a do písmena. V posledný večer pred popravou napísal Valentín Julii list, ktorý podpísal slovami: ,,Od tvojho Valentína.“ Odkaz bol doručený na ďalší deň 14. februára v roku 270. A tak vznikla prvá symbolická valentínka.

zdroj: SobreHistoria.com

Našli sme pre vás originálne valentínske kampane a vtipné zahraničné grafiky na inšpiráciu

Huawei #stalespolu

Spoločnosť Huawei spustila zaujímavú valentínsku kampaň #stalespolu, ktorú ste si mohli všimnúť v Bratislave. Ľudia mohli vo vybraných predajniach nahrávať valentínky pre svojich milovaných, ktoré sa potom premietali na vonkajšej veľkoformátovej LED obrazovke na vonkajšej LED obrazovke na križovatke na Bajkalskej. Huawei chcelo touto kampaňou inšpirovať ľudí k tomu, aby aspoň počas sviatkov ako tento odložili svoj smartfón a strávili deň so svojimi najmilovanejšími.

Keďže sme na ADMA blogu momentálne v téme influencerov, nemôžeme nespomenúť, že tvárou Huawei je tanečník a choreograf Laci Strike.

Antivalentín spoločnosti Kaufland v Čechách

 

Z iného uhla pohľadu to zobral sieť potravín Kaufland, ktorý sviatok Sv. Valentína označili za “blbinu” a dokázujú to aj množstvom antivalentínskych grafík. Bravčové v tvare srdca s očami je zaujímavý a originálny ťah.

zdroj: kaufland.cz

Vybrali sme ešte zopár zahraničných trefných Valentínskych inšpirácií:

Binboa vodka

si úprimne priznáva, čo spôsobuje…

Wilkinson

pripomína, že láska potrebuje starostlivosť.

Love is in the air: #cupidrone

Láskyplná reklama na dron z prostredia romantickej Verony. Autentické reakcie okoloidúcich na lietajúceho Amora nemajú najmenšiu chybu.

 

IKEA

si ide svoje…

Land Rover

Aj keď sa už Land Rover Defender nevyrába, láska k nemu pretrváva…

 

Extra gum

Mysleli ste si, že žuvačka nemôže mať valentínsku reklamu, ktorá vám vhrnie slzy do očí?

Želáme vám či už krásneho Valentína alebo antivalentína. Aby ste dostali to, po čom vám srdce piští!

zdroj: hongkia.com

Autor článku
Martina Ditrichová
Venujem sa písaniu blogov a článkov a správe sociálnych sietí ako freelancer. Rada tvorím a sledujem pútavé marketingové kampane s pridanou hodnotou, ktoré zarezonujú a vyvolajú emóciu.