Zavrieť

Členovia ADMA

Core 4 Digiline digitask Diorama ecake elite
Hype NetSuccess Paravan Interactive Performics pizza seo ps digital
Riesenia com SCR Triad advertising Visibility Zaraguza digital
Zobraziť

Človek, ktorý robí estetické rozhodnutia – Sensorium 2018

V bratislavskom Pisztoriho paláci sa už po tretíkrát konal umelecký futuristický festival Sensorium, ktorý ADMA podporila ako partner podujatia. Historické priestory paláca krásne kontrastovali s inštaláciami a programom, ktorých ústrednou témou bola budúcnosť v umení, dizajne a performance. Nechýbala ani virtuálna realita.


 Festivalu sa zúčastnilo viac ako 200 účastníkov, z ktorých 86% boli profesionáli z oblasti umenia, médii, marketingu či IT. Mali možnosť vypočuť si 9 zahraničných spíkrov, popritom si vyskúšať workshopy, zúčastniť sa performances či vidieť a dokonca zažiť inštalácie umelcov. Témou tretieho ročníka festivalu Sensorium bolo Homo Arbiter Formae, čo znamená človek, ktorý robí estetické rozhodnutia.

Na festivale sme našli aj inštaláciu, ktorú podporil TRIAD. Keď ste sa postavili na správne miesto, zrazu ste sa zbadali “v inom svetle”.:)

Zámerom Sensorium je najmä spájať umelcov a kreatívcov a poskytnúť im priestor na vzájomnú inšpiráciu a interakciu a náhľad do budúcnosti kreatívneho priemyslu. Pozrite si interaktívny experiment Echoes využívajúci vektorové systémy na vizualizáciu pohybu performerky.

Účastníci sa mohli zúčastniť 4-dňového workshopu Choreographic Coding Lab, kde ich umelci Mária Judová a Toby K učili základom transformácie pohybu a tanečných krokov do vizuálne zaujímavej digitálnej formy.

Ďalší workshop na tému Computer Vision vedený Joshuom Nobblom, autorom knihy Programming Interactivity, bol určený technicky zdatnejším, ktorí chceli pochopiť ako počítače vnímajú svoje okolie…  ako sa počítačové videnie používa na vytváranie rozšírenej a zmiešanej reality, rozoznávanie objektov a farbieb.

Headliner Joachim Sauter

Headlinerom Sensorium 2018 bol vizionár, mediálny umelec a dizajnér Joachim Sauter z Nemecka. Sauter vytvoril oceňované štúdio ART+COM v Berlíne a venuje sa najmä experimentovaniu s digitálnymi technológiami. Spája inšpiráciu od klasických aj moderných umelcov do futuristických kinetických skulptúr a inštalácii.

Na festivale nemohli chýbať ani večerné hudobno-vizuálne predstavenia. Na Sensorium club night mohli účastníci zažiť vystúpenie estónskeho umelca Music For Your Plants, ktorý hudbou a pixelovou konceptualizáciou reprezentuje prírodu a svet, v ktorom žijeme.

Read previous post:
Pridajte sa k 17-tim agentúram a staňte sa členom ADMA

Asociácia digitálnych marketingových agentúr otvára prijímací proces do svojich radov. Významná asociácia, ktorá spája tých najlepších z oblasti online marketingu...

Close