Zavrieť

Členovia ADMA

Core 4 Digiline digitask Diorama ecake elite
Hype NetSuccess Paravan Interactive Performics pizza seo ps digital
Riesenia com SCR Triad advertising Visibility Zaraguza digital
Zobraziť

Kontentino v prvej 8 najlepších startupov na Slovensku

Minulý týždeň v Bratislave nebol významný len pre nadšencov digitálneho marketingu konferenciou Digital Rulezz, ale aj pre fanúšikov technológií, inovácií a startupov. V piatok sa v Slovenskom národnom divadle konalo udeľovanie cien Startup Awards 2018 a tomu predchádzala celodenná konferencia s názvom Future Now. Množstvo ľudí sa vyskytlo na oboch udalostiach, pretože svet technológii, inovácii a digitálneho marketingu je častokrát úzko prepojený. 

Konferencia pozostávala z 3 tématických častí, v ktorých prevažne zahraniční spíkri viedli prednášky na témy o budúcnosti v automobilovom priemysle, úlohe internetu vo svete a rizikám s tým spojenými a ako sa verejný sektor angažuje v podpore nových technológií. Ak vás zaujíma viac o tejto časti programu, report z Future Now nájdete tu.

My prejdeme plynulo k hlavnej časti – odovzdávaniu Startup Awards, ocenenia pre slovenský startup s najväčšou perspektívou. Jedným z nominovaných na “startupového oscara” bolo aj Kontentino, appka uľahčujúca prácu social media špecialistov. Kontentino vzniklo v TRIAD-e ako interná tool na zefektívnenie práce, najmä čo sa týka schvaľovacích procesov s klientmi. Jeho kľúčovou výhodou je jednoduchosť, prehľadnosť a intuitívnosť. Každý marketingový špecialista veľmi dobre vie, aká náročná môže byť práca s klientom. Komunikácia a transparentnosť je v tomto prípade prvoradá a presne na to sa Kontentino zameriava. Kontentino na jednej platforme spája marketingových špecialistov, grafikov a klientov. Vizuál postu je rovnaký ako na Facebooku, či Instagrame a všetky sú prehľadne zoradené v kalendári. Výhodou je, že ho vytvárali social media špecialisti v spolupráci s programátormi, takže je tu cítiť silný vplyv user experience, ako môžete vidieť vo videu. 

Osem nominovaných startupov prezentovalo svoje zámery, aby zaujali nielen porotu, ale aj investorov. Medzi nominovanými boli hightech novinky využívajúce umelú inteligenciu, stolička pre neposedných či počítačová hra založená na príbehovej línii. Každý startup mal pripravené 4-minútové video predstavujúce projekt, pre CEO spoločností si organizátori pripravili kolo rýchlych otázok a na záver ich vyspovedala ešte aj porota. Kontentino prišiel na Startup Awards reprezentovať CEO Bohumil Pokštefl. App-ku si za necelý rok a pol obľúbilo viac 300 značiek a agentúr vo viac ako 20 krajinách sveta. Aj keď hlavnú cenu nezískal, už postup medzi top 8 slovenských startupov je úžasný úspech za čo TRIAD-u gratulujeme.

Najlepším slovenským startupom sa stal Saftra Photonics, ktorý vyvinul prenosný a skladný prístroj merajúci znečistenie vody, posielajúci dáta priamo na analýzu. Víťaz získal finančnú injekciu v hodnote 35 000 dolárov.

Read previous post:
Digital Rulezz – brainstorming digitálnych kreatívcov na najvyššej úrovni

Najväčšia digitálna konferencia o internetovom a mobilnom marketingu je úspešne za nami! Digital Rulezz 2017 Adapt or DIE! priniesla marketérom...

Close