Zavrieť

Členovia ADMA

Core 4 Digiline digitask Diorama ecake elite
Hype NetSuccess Paravan Interactive Performics pizza seo ps digital
Riesenia com SCR Triad advertising Visibility Zaraguza digital
Zobraziť

Videomarketing: čo je kľúčové v roku 2017

Ak video nie je súčasťou vašej stratégie, zaspali ste dobu.

Unmetric realizovalo zaujímavú štúdiu o videomarketingu na sociálnych sieťach aby vedeli poradiť vlastným klientom, ku ktorej platforme sa prikloniť pri realizovaní ich videomarketingovej kampane. Podľa tohto prieskumu sa popularita videomarketingu nezvyšuje len medzi zadávateľmi reklamy, ale ide hlavne o preferovaný spôsob konzumácie obsahu medzi spotrebiteľmi. To nie je žiadna extra novinka, avšak aj napriek tomu je stále viditeľný rozdiel, ktorým obe strany pristupujú k videomarketingu. Prečo je tomu tak?

 

 

 

Rozdiely v prístupe zadávateľov reklamy a jej konzumentov

Kým v spomínanom prieskume na otázku „Aký spôsob získania informácii o produkte preferujete na webstránkach a sociálnych sieťach?“ odpovedalo až 80% respondentov, že preferujú video, medzi zadávateľmi reklamy uviedlo len 63% z nich, že video reálne využívajú ako marketingový nástroj. Pre tretinu spoločností to znamená dve možnosti: buď zaspali dobu alebo nemajú stratégiu prispôsobenú pre využitie videa. Netreba hovoriť, že oba prípady sú na ich vlastnú škodu. Len pre doplnenie – až 90% spoločností využívajúcich video uviedlo, že plánujú v tom pokračovať aj pri svojich ďalších kampaniach. Je teda jasné, že používatelia sociálnych sietí sú na video zvyknutí a považujú ho za prirodzenú a preferovanú formu získavania informácii.

 

Rozdiely v prístupe k oslovovaniu konzumentov

Hranice toho, kde sa viete ako bežný používateľ stretnúť s videomarketingom sa posúvajú každý deň a je treba povedať hneď v úvode to najdôležitejšie – pre videomarketing neexistuje niečo ako univerzálne miesto, kde so svojim videom zasiahnete cieľovú skupinu. Výber správneho média pre zasahnutie cieľovej skupiny je úplný základ. Alebo lepšie povedané – výber správneho mixu rôznych médii.

Kým YouTube neustále dominuje v oslovovaní más a vlogeri / YouTuberi tejto sociálnej sieti výrazne pomohli zostať  na špičke, lepšie možnosti interakcie a priame zakomponovanie videa do známeho prostredia sú silné zbrane hlavne na strane Facebooku. Live videá sa stali bežnou súčasťou obsahu mnohých stránok a ak si k tomu pripočítame prepojenie s Instagramom či zapojenie Stories, môže to vyzerať, že víťaz je jasný.

Snapchat môže byť efektívnou voľbou, no treba sa pripraviť na to, že s ním oslovíte skôr mladšiu cieľovú skupinu a na Slovensku jeho masová popularita ešte len príde. Na druhej strane – je to v podstate prázdne bojisko a bola by škoda ho nevyskúšať medzi prvými.

Čo je teda pre videomarketing v roku 2017 kľúčové? V prvom rade, rozhodnúť sa videá využívať a to ideálne čo najskôr. V druhom rade si správne nastaviť stratégiu oslovovania používateľov. Všeobecne však stále platí, že ak potrebujete podporiť znalosť svojej značky alebo produktu, je lepšie staviť na počet videní a tým YouTube. Ak je cieľom vzbudiť reakciu alebo iné možnosti interakcie, lepšou voľbou je Facebook spolu s pridruženým Instagramom. No je viac ako jasné, že optimálne prekrytie dosiahnete len vtedy, keď využijete obe platformy.

 

autor: Matúš Kollár

Read previous post:
PPC Expert na plný úväzok

Pracuj podľa najnovších trendov spolu so skúsenými kolegami! Pracuješ s PPC reklamou a zdá sa ti, že nenapreduješ dosť rýchlo? Do Pizza...

Close