Zavrieť

Členovia ADMA

Core 4 Digiline digitask Diorama ecake elite
Hype NetSuccess Paravan Interactive Performics pizza seo ps digital
Riesenia com SCR Triad advertising Visibility Zaraguza digital
Zobraziť

Videomarketing: 60 rád ako na YouTube (#3 časť)

Nič netrvá večne. Týchto pätnásť rád bude posledných.

Úvodom sme rozdali dvadsaťosem rád, následne si trúfli na ďalších sedemnásť. Týchto pätnásť bude posledných. 

46. Pripravte si webstránku aj keď sa to môže zdať ako nezmysel, je to ďalšia možnosť odpromovať to najcennejšie. Samého seba a váš YouTube kanál.

47. Vyskúšajte partizánčiť v komentároch iných videí a pridávajte odkaz na vlastný video obsah. Samozrejme čím prirodzenejšie a relevantnejšie k obsahu videa, tým lepšie. Spam nemá nikto rád!

48. Nájdite si relevantnú komunitu pretože ako iste viete, na internete je asi milión webstránok kde sa združujú ľudia s miliónmi záujmov. Nájdite tieto fóra, identifikujte témy a vyskúšajte do nich nalikovať váš obsah. Hlavne však nezabudnite, čo sme spomínali o spame ;)

49. Vytvorte si podcast a ak tvoríte obsah založený na hovorenom slove, je to v podstate len rozšírenie cieľového publika z divákov na poslucháčov s možnosťou obojstrannej konverzie. Aké výhodné!

50. Skúste za niektoré promo aj zaplatiť! Nemajte nám to za zlé, raz to muselo prísť -  zo šesťdesiat rád úplne zadarmo sa objavilo takmer až úplne na konci, že by ste za niečo mali platiť. Tak prečo to nezvážiť? :)

51. Dohodnite sa s blogermi pretože sú to ľudia, ktorí vedia oceniť dobrý obsah a hľadajú ho pre svojich čitateľov nonstop.

52. Zvážte Pinterest a to aj napriek tomu, že na Slovensku to nie je práve populárna sociálna sieť. Alebo to zvážte práve preto!

53. Odvážte sa na Google+, lebo ak sa rozhodnete budovať svoju popularitu na YouTube, časom sa tomu aj tak nevyhnete.

54. Odtweetujte sa a to hlavne vtedy, ak tvoríte obsah v angličtine alebo s titulkami.

55. Skúste založiť Facebook skupinu ale len vtedy, keď si budete vedieť vyčleniť dostatok času sa jej aktívne venovať. Len málo vecí kazí image YouTube hviezdy rovnako ako neudržiavané koná na iných sociálnych sieťach.

56. Spojte sa s inými YouTube hviezdami napríklad cez vzájomné odporúčania v komentároch alebo zaradením do zoznamu odporúčaných kanálov na odber.

57. Začnite hosťovať u niekoho iného alebo naopak, pozvite niekoho k sebe a vytvorte spoločný obsah. Získate nové publikum a mimoriadne zvýšite šance, že nový divák od vás už neodíde.

58. Požiadajte priateľov o zdieľanie aj za cenu toho, že by ste každému mali písať samostatne.

59. Vyhláste súťaž! Ľudia sú súťaživí vždy a vo všetkom a akákoľvek súťaž spojená so zdieľaním vášho videa len pomôže. YouTube v tomto nie je taký striktný ako Facebook, čo sa teraz hodí.

60. Zapojte sa do komentárov pod videom a získajte tak instantný feedback od divákov alebo energiu do ďalšej prípravy obsahu.

Tak a je to. Šesťdesiat rád je za vami a fantastický online svet čaká na vás. Veríme, že sme pomohli sa zorientovať a YouTube vám podľahne! :)

Read previous post:
Videomarketing: 60 rád ako na YouTube (#2 časť)

Ďalších sedemnásť rád na ceste stať sa hviezdou YouTube.

Close