Zavrieť

Členovia ADMA

Core 4 Digiline digitask Diorama ecake elite
Hype NetSuccess Paravan Interactive Performics pizza seo ps digital
Riesenia com SCR Triad advertising Visibility Zaraguza digital
Zobraziť

Videomarketing: 60 rád ako na YouTube (#2 časť)

Ďalších sedemnásť rád na ceste stať sa hviezdou YouTube. 

Naposledy sme rozdali dvadsaťosem rád, teraz si trúfame na ďalších sedemnásť. Niektoré sú veľmi základné, ale ak by ste sa rozhodli tento zoznam používať ako checklist, tak nie sú na zahodenie.

29.   Zaobstarajte si skutočnú kameru a to aj v dobe, keď viete točiť veľmi kvalitné video aj na svoj smartfón. Väčšina ľudí nevenuje neprofesionálne vyzerajúcim videám čas.

30.   Osvojte si „strih skokom“ aby ste divákov neunudili k smrti minútami videa, kedy sa na obraze nič zásadné neodohráva.

31.   Napíšte si scenár a to aj keby malo ísť o pár riadkov. Obzvlášť venuje scenáru pozornosť vtedy, ak hovoríte priamo do kamery. Improvizácia môže byť matkou autenticity, ale aj cestou do pekla.

32.   Nasvetlite si scénu, pretože v opačnom prípade môžete mať všetko spomenuté v bodoch 29. – 31. zabezpečené, ale nič vám to nebude platné.

33.   Zdieľajte svoju obrazovku a to hlavne vtedy ak recenzujete pro

34.   Prihláste sa na kurz vlogovania a získajte nové skúsenosti. Napríklad Udemy je zdroj asi tak miliónu nových skúseností, ktoré určite zúžitkujete.

35.   Pouvažujte o pridanej hodnote a možnosti, že by sa vaše video stalo súčasťou určitého denného rituálu. Napríklad motivačné video pred odchodom do práce si môže obľúbiť veľa ľudí a zapojiť ho tak do svojej rannej rutiny.

36.   Používajte kvalitný stabilizátor (gimbal) lebo rozdiel medzi videom natáčaným z ruky bez stabilizátoru a so stabilizátorom je markantný. Tie naozaj kvalitné nie sú práve lacné, ale výsledok je adekvátny vyššej cene.

37.   Dodržujte rozumnú dĺžku videa. Optimum závisí samozrejme od obsahu, ale približne 3 – 4 minúty je pre väčšinu divákov akceptovateľný čas.

38.   Statív stále nie je prežitok a aj ten úplne najlacnejšia trojnožka položená na stôl spraví dobrú službu.

39.   Kamera s vyklápateľným displejom sa môže hodiť pre prípad, že neviete pripojiť externý monitor a potrebujete vidieť, či máte záber dobre skomponovaný. Je len málo frustrujúcejších vecí pri natáčaní ako stále chodiť kontrolovať nakamerované zábery :)

40.   Dobrá hudba je polovica úspechu, ak nie aj viac. Nezabudnite si ošetriť autorské práva.

41.   Krátky teasing na video je dobrá cesta ako si navýšiť počet videní zároveň dáva fanúšikom info, že sa majú prečo prihlasovať na Odber.

42.   Drony sú stále trendy a ak ich využitie dáva aspoň trochu zmysel pre vašu stratégiu, určite ich neváhajte použiť.

43.   Buďte presvedčivý! Ak sa vy bavíte prípravou videa, diváci sa budú baviť jeho pozeraním.

44. Absolvujte YouTube Creator Academy, je to zadarmo a naučíte sa funkčné základy pre tvorbu obsahu na YouTube.

Read previous post:
Štvrtý ročník unikátneho stážovacieho projetku

10-dňová agentúra hľadá päť mladých ľudí pre jedného klienta.

Close