Zavrieť

Členovia ADMA

Core 4 Digiline digitask Diorama ecake elite
Hype NetSuccess Paravan Interactive Performics pizza seo ps digital
Riesenia com SCR Triad advertising Visibility Zaraguza digital
Zobraziť

Video je esenciálna súčasť vašej marketingovej stratégie

Oproti ostatným formátom má niekoľko dôležitých výhod. Predstavíme vám ich.

Ľudia sa dnes dokážu sústrediť priemerne len osem sekúnd, pričom v roku 2000 to bolo až dvanásť. Pozornosť spotrebiteľov je komodita, ktorá naberá  na hodnote. Ak ju chcete získať pre seba, spustite Record.

 

Video je sexy

 Koľkokrát ste si, napríklad, za posledný týždeň povedali: „Tento článok musím poslať kolegom!“ ? A koľkokrát ste niekomu zdieľali vtipné, smutné, inšpiratívne alebo akékoľvek iné video? Aj my máme druhé číslo vyššie.

Pretože video je sexy. Púta pozornosť. Vyjadruje emóciu tak, ako to text, fotka ani zvuk osamote nedokážu. Vtiahne vás do deja a ten pocit chcete šíriť ďalej. To znamená, že naberá engagement, teda aj organický dosah na sociálnych sieťach. Preto je z neho perfektný nástroj na šírenie povedomia.

Ak uznáme, že každý pozerá, čo ho baví, zistíme, že v skutočnosti je video nástroj na budovania značky. Pretože keď si divák pozrie váš obsah, spojí si ho s vašou značkou. A keď ho baví, je to ideálny recipient pre vaše posolstvá.

Video zasahuje viac zmyslov

 Možno je pravda, že mozog spracúva vizuálnu informáciu 60 000-krát rýchlejšie než textovú, ale zatiaľ sa na toto tvrdenie nenašiel žiadny autor či výskum

No skúste komunikovať vizuálne, audiálne aj textovo a vyhnete sa všetkým pochybnostiam. Video totiž útočí na najväčší počet zmyslov spomedzi tradičných formátov. Je preto tiež skvelým partnerom netradičných formátov ako 5D / 7D premietanie, virtuálna realita, rozšírená realita či hyper realita, ktoré dokážu zasiahnuť už naozaj všetky zmysly.

Informácia je do mozgu zákazníka odoslaná po všetkých trasách, preto ho zasiahne najefektívnejšie.

Videom všetko ľahšie vysvetlíte

 Predstavte si, že vynájdete fialovú mrkvu. Prirodzene, chcete ju monetizovať, takže začnete vylepovať plagáty s jej fotkou a pýtať si objednávky. Ľudia si povedia, že je to pekný Photoshop a nebudú sa ňou ďalej zapodievať.

Vo videu im všetko krásne vysvetlíte – ukážete, ako ste sadili semiačka, ako ste v pote tváre pleli burinu a víťazoslávne vytiahli prvý dužinatý koreň zo zeme. V sérií videí naznačíte použitie novej zeleniny v zdravých receptoch, čiže ukážete aj ako sa správne krája a že vnútri je naozaj fialová.

Žiadny Photoshop, len krásny príbeh o zdravej fialovej mrkve. Keď sme už pri tom,

Video rozpráva príbeh

 To robí aj fotka. Robí to aj článok ako je tento. Aj taká Smetanova Vltava rozpráva nádherný príbeh o krehkosti a sile.

Pustite si hudbu, rozpohybujte fotky a nechajte si čítať texty. Zistíte, že video je otcom storytellingu. Éra kinematografickej reklamy nám priniesla skvosty ako Apple – 1984, IKEA – Sad Lamp, Honda Accord – Cog či P&G – Thank You Mama. Existuje niekto, kto si ich nepamätá?

Tieto spoty v nás zanechali stopu, pretože vyrozprávali silné story o revolučnom počítači, o novej lampe bez výčitiek, o dokonalosti auta, o hrdinských matkách stojacimi za hrdinami olympiády.

Smutný, vtipný, precízny, inšpiratívny, zdrvujúci, chytľavý – vyberte si svoj príbeh z nekonečnej škály a natočte ho pre svojich zákazníkov. 

Read previous post:
Videomarketing: kam a ako umiestniť moje video?

Oprite sa o troch najsilnejších hráčov a postavíte základ pre silnú stratégiu!

Close