Zavrieť

Členovia ADMA

Core 4 Digiline digitask Diorama ecake elite
Hype NetSuccess Paravan Interactive Performics pizza seo ps digital
Riesenia com SCR Triad advertising Visibility Zaraguza digital
Zobraziť

Aký je rozdiel medzi digitálnym, internetovým a online marketingom?

Poslaním ADMA je aj marketingovo vzdelávať. Zalistovali sme preto v múdrych marketingových príručkách. V modernom marketingu riešime automatizovanie reklám, programatickú reklamu či virtuálnu realitu. Máme však jasno v základných pojmoch? Upracme si pred bránou digitálneho marketingu.

digital marketing

Zdroj 

Digitálny marketing je dnes neoddeliteľnou súčasťou marketingovej komunikácie. Digitálny marketing môžeme chápať ako pojem, ktorý nezahŕňa iba online komunikáciu na internete, ale celkovú marketingovú komunikáciu, ktorá využíva digitálne technológie respektíve nové médiá ako sú nástroje z oblasti internetu, mobilných komunikácií a digitálnych komunikačných prostriedkov či zariadení v outdoorovom a in-store prostredí, takzvaný digital signage. Jeho súčasťami sú online marketing, mobilný marketing a sociálne média.

digital-marketing-online-marketing-internet-marketing

 Zdroj

Internetový marketing, web marketing a online marketing sú synonymické pomenovania marketingu využívajúce virtuálny priestor. Online komunikácia umožnila obísť médiá a komunikovať priamo so zákazníkom. Priamy marketing sa dnes nezaobíde bez emailingu, mnohé aktivity podpory predaja sú organizované vo virtuálnom priestore, značky a podujatia majú svoje webové stránky, stránky na sociálnych médiách, PR sa nezaobídu bez blogov a online komunikačného servisu.

online-marketing

 Zdroj

Online marketing by v preklade znamenal nepretržité pripojenie k internetu. Vďaka aplikáciám je však možné čítať článok online periodika aj offline vo vlaku. Robert Němec v článku píše, že dnes už takmer každá časť marketingu potrebuje internet. No nie každý marketing musí byť digitálny (eventy, packaking…). Pojem internetový marketing zahŕňal hlavne web a email. Môžu dnes internetová televízia a mobilné appky tiež osloviť zákazníkov? Podľa Němca by mali byť online a offline kanály čo najviac prepojené. Túto problematiku však budeme rozoberať v ADMAblogu niekedy nabudúce.

digital-marketing

 Zdroj

Aký pojem je najvhodnejšie používať v marketingovej praxi? Na túto otázku by mali mnohí odborníci asi rozdielne názory. Neustálenosť týchto pojmov v spoločnosti a dynamicky sa meniaci marketing túto problematiku ešte viac sťažujú. Potom by aj vynálezy Thomasa Edisona mohli byť začiatkom éry elektronického marketingu. Alebo Gutenbergov vynález kníhtlače by mohol spustiť papierový marketing. Čo myslíte?

Autor: M.Kušnír

Read previous post:
TREND Marketing Summit 2017 – ako bolo?

Tohtoročná konferencia TREND Marketing Summit priniesla bohatý program v dvoch sálach - Strategy Hall a Internet Hall. V článku exkluzívne prinášame aj prezentácie spíkrov, ktorí sú členmi ADMA. Ktorá kampaň sa stala TREND Kampaňou roka?

Close