Zavrieť

Členovia ADMA

Core 4 Digiline digitask Diorama ecake elite
Hype NetSuccess Paravan Interactive Performics pizza seo ps digital
Riesenia com SCR Triad advertising Visibility Zaraguza digital
Zobraziť

3 vianočné darčeky od Instagramu

Trojnásobné prekvapenie vás čaká v Stories!

Otvorte si obchod s aplikáciami a presvedčte sa, že máte Instagram v najnovšej verzii – 10.3. Aktualizácia vyšla tesne pred Vianocami, takže ak ste sviatkovali viac-menej offline, dnes si môžete rozbaliť tri skvelé darčeky!

Nálepky – ďalšia krádež Snapchatu

Instagram Stories budú zase o niečo zaujímavejšie a žiaľ, podobnejšie Snapchatovým. Vedľa tlačidla textu a kreslenia pribudol smajlík, ktorý ukrýva nálepky. Okrem tradičných emoji sa budú objavovať aj sezónne špeciality, ale najlepšie sú stickery s aktuálnou polohou, časom a teplotou.

Polohu zadávate ručne a po kliknutí v hotovej Story sa človek môže dostať na príspevky z danej oblasti. Čas a teplotu berie aplikácia zo systému. Ťuknutím si môžete vybrať medzi analógovými, digitálnymi, alebo listovými digitálnymi hodinami. Teplotu meníte ťuknutím medzi stupňami Celzia a Fahrenheita.

 stories prekvapko 1

Zdroj: Instagram for Business

Aby sme nemuseli ľutovať, že si sviatočné chvíle užívame cez foťák smartfónu, dal nám Instagram rovno 12 sezónnych stickerov a výnimočne aj nové pero. Môžeme si s ním kresliť typické americké červeno-biele lízatko.

stories prekvapko 2

Zdroj: Instagram for Business

Dúfame, že táto špecialita ešte zopár týždňov vydrží.

Viac textových polí – krádež Messengeru

Keďže svoj 24-hodinový formát pred pár mesiacmi priniesol aj Messenger, Facebook sa zrejme rozhodol inšpirovať aj ním. Doteraz ponúkali InstaStories možnosť zapísať len jedno textové pole, rovnako ako na Snapchate. Po novom ich môžeme zapísať, koľko chceme, rovnako ako na My Day.

stories prekvapko 3

Zdroj: Instagram for Business

Keď sme pri tom, napíšte nám do komentára, či ste si už zvykli používať Messenger My Day.

Hands-free natáčanie – konečne žiadna krádež

V dolnom menu v Instastories si môžete po novom zvoliť okrem bežného módu a boomerangu aj hands-free. Ako aj názov napovedá, pri natáčaní nemusíte držať spúšť. Stačí raz ťuknúť pre spustenie, druhý raz pre zrušenie alebo natočiť celých desať sekúnd.

Veľmi užitočná vecička!

stories prekvapko 4

Zdroj: Instagram for Business

A naozaj máme radosť, že objavujeme fičúru, ktorú zatiaľ iné 24hodinové formáty nemajú.

Bonusová novinka: Uložené príspevky

Táto novinka vznikla približne týždeň pred Vianocami. Vpravo dole pod príspevkami sa začala zobrazovať malá vlajočka, ktorá vám dovoľuje uložiť si obrázok či video do špeciálnej galérie. Tú nájdete vo svojom profile pod rovnakým symbolom.

stories prekvapko 5

Zdroj: Instagram

Autor príspevku nezistí, že si ho niekto uložil a zatiaľ sa zdá, že galéria je neobmedzená časom aj priestorom. Opätovným ťuknutím na vlajočku pod príspevkom ho spomedzi uložených odstránite.

 

Prvým blogom v roku 2017 vám chcem v mene redakcie a celej asociácie popriať veľa marketingových úspechov!

Autor: Laďo Macko

Read previous post:
Android Developer

Ak máš chuť pracovať na unikátnych projektoch pre klientov ako sú napríklad O2, VUB, ZSE, Big Shock či Raiffeisen Bank,...

Close