Zavrieť

Členovia ADMA

Core 4 Digiline digitask Diorama ecake elite
Hype NetSuccess Paravan Interactive Performics pizza seo ps digital
Riesenia com SCR Triad advertising Visibility Zaraguza digital
Zobraziť

Prvá aplikácia, ktorej sa nesmiete dotýkať!

Agentúra Triad Advertising, jeden zo zakladajúcich členov ADMA, pripravila v digitálnej časti kampane pre Velkopopovického Kozla dve zaujímavé vychytávky. Jednou z nich je microsite Skracovač pracovnej doby, na ktorej si môžete skrátiť pracovný čas, a druhou mobilná aplikácia, ktorá zlepšuje čas trávený s partiou.

 

 „Buď parťák! je prvá aplikácia pre dotykové telefóny, ktorej sa nesmiete dotýkať. Fascinovala nás myšlienka urobiť mobilnú aplikáciu pre tých, ktorí vlastne v tej chvíli telefón nepotrebujú, respektíve by ho ani nemali používať, pretože sú na pive s partiou,“ povedal Jaro Zacko, kreatívny riaditeľ Triad Advertising. Ide o aplikáciu pre Android, ktorá meria čas, ako dlho človek vydrží bez mobilu a pomáha mu nenechať sa rušiť telefonátmi, ktoré nechce prijať. Navyše, dokáže odmerať stupeň nálady a navigovať k najbližšiemu pubu, kde čapujú pivo Kozel. Cieľom aplikácie je pomôcť ľuďom odložiť na chvíľu denné povinnosti a zabaviť sa s partiou, teda priniesť hodnoty, ktoré sa spájajú so značkou piva Velkopopovický Kozel.

Kompletne celá aplikácia je vytvorená v Jave, pričom na jej vývoj bolo použité nedávno predstavené vývojové prostredie Android Studio. Používa obsiahlu offline databázu Kozel podnikov vytvorených pomocou API rozpoznávania adries poskytovaných Googlom. Navyše využíva akcelerometer na zisťovanie rýchlosti pohybu a orientácie telefónu.

         

Súčasťou funkcionality aplikácie je získavanie odznakov za nechytanie sa telefónu. V prípade, že ich používateľ získa vo vyššom počte, začnú sa automaticky odznaky inteligentne zoskupovať.

Najdôležitejšou funkciou aplikácie je režim Partia, v ktorom odmeňuje používateľa za to, že sa v pube baví s partiou a nie s telefónom. Len čo niekto telefón zdvihne, aplikácia ukončí meranie času.

V režime Partia dokážeme inteligentne rozlišovať medzi zdvihnutím telefónu a krátkodobou vibráciou spôsobenou napr. kopnutím do nohy stola. V takomto prípade, samozrejme, meranie neprerušuje,“ približuje riešenie developer aplikácie Samo z Triadu, a pokračuje: „Systém berie do úvahy niekoľko predchádzajúcich meraní, čo mu umožňuje fungovať dokonca iba s použitím akcelerometra. Nie je teda nutné mať v telefóne vstavaný aj gyroskop.

Na záver dve zaujímavosti: aby sa predsa len nestalo, že meranie bude predčasne prerušené v prípade prichádzajúceho hovoru, aplikácia počas režimu Partia automaticky vypína vibrovanie.

    

Druhou zaujímavosťou je Náladometer, ktorý vďaka tomu, že analyzuje celú dĺžku päťsekundovej nahrávky, dokáže detegovať aj hlasitosti, ktoré by boli pri bežnom meraní nerozoznateľné. To umožňuje jeho použite aj v hlučných baroch a kluboch, čo iste mnohí používatelia ocenia.

Vyskúšať, aký si parťák a či vieš dať prednosť kamarátom pred mobilom, môžeš aj ty. Stačí si stiahnuť aplikáciu Buď parťák! 

Read previous post:
Close